Coincidence

6. srpna 2007 v 17:25 | ZyXelka |  On your wish -> Coincidence
Gerard postavil stojan, vybalil barvy a několik roztřepených štětců. Na nohy stojanu připíchl dva portréty, jeden neznámé dívky a druhý nějakého dítěte, u kterého nebylo možné rozeznat pohlaví. Tašku z které vytáhl štětce položil vedle rozkládací stoličky. Na zem ještě postavil cedulku s nápisem PORTRAITS - 5$ . Posadil se na stoličku a v ruce žmoulal jeden ze svých štětců. Teprve se rozednívalo. Bylo ještě šero, pouliční lampy však už dávno nesvítily.

Gerard sledoval jak se ulice pomalu plní a jak přes "jeho" most pospíchá stále víc lidí. Každodenní shon. I v tom šrumlu se ale vždycky našel někdo, kdo se za pár dolarů nechal namalovat. Gerard na to spoléhal. Město bylo příliš velké na to, aby si denně nevidělal alespoň 40 dolarů. Okraje mostu se taky brzo zaplnily, vyhrávající harmonikáři a houslisté...a potulní malíři jako on, na jednom mostě jich bylo dost, přesto si každý vydělal. Gerard se zamračil když nadějně začínající den zabilo několik černých mraků zakrývajících slunce. Pár malířů odešlo, aby snad jejich nářadí nezmoklo. Gerard ale zůstal na místě. Stejně neměl co dělat. Skončil střední školu a musel si našetřit na výšku.Letos na ni ještě neměl, ale příští rok se tam určitě dostane. Chtěl být alespoň bakalářem v oboru umění.
Zahřmělo se. Další hlouček "umělců" odešel. Začal foukat studený vítr a voda po dlouhé době přehlušila zvuk trumpet a houslí. Gerard si z tašky vytáhl svetr a přetáhl si ho přes hlavu. Už abych to taky vzdal. pomyslel si. Pořád se ale neměl k odchodu. I přesto, že tu byla zima, Gerardovi bylo dobře. Tady si vždycky vyčistil hlavu. Sledoval hlouček lidí rýsujících se na druhé straně mostu. Mohlo jich být tak pět. Čím blíž k němu byli, tím se mu zdáli mladší. Vypadali tak na 17. Vesele se bavili a na Gerarda se ani nepodívali. Mezi hloupými slovy mladíků uslyšel Gerard něco jako ,,..nakopali prdel tomu buzerantovi..." ale nebyl si jistý, voda která pod mostem bouřila byla už příliš hlasitá. Gerard se ještě pár chvíly díval na záda vzdalujících se mladíků. Srdce mu svírala ledová pěst, ani nevěděl proč. Gerardovi dlouhé vlasy tančily díky větru vzdušný balet. Když spadla první kapka deště Gerard nemeškal.
Byl v tomhle už vycvičený. Rychle složil stojan, naskládal vše potřebné do tašky a vydal se k vzdálenějšímu konci mostu. Minul pár žebráků reptajících nad mizerným výdělkem. Gerard se pousmál, ani on dnes nevydělal nic. Spustil se liják. Gerard uběhl jen několik metrů a stál bezpečně schovaný pod betonovým obloukem mostu. Pod mostem se kromě něj schovával ještě nějaký žebrák. Byl hodně mladý. Ale spokojeně ležel u stěny zakrytý novinami, takže se tomu rozhodl nevěnovat pozornost. Koukal se jak prší a a jak se z mostu smívá veškerá špína, která sem dnes stačila přibýt. Sledoval potůček vody, který se náhle objevil uprostřed mostu a mířil přímo ke spícímu bezdomovci. To bude tedy nepříjemné probuzení. pomyslel se Gerard. Potůček dorazil k bezdomovci ale ten se ani nehnul. Když se voda dostala přes jeho tělo a pokračovala dál, vzala něco sebou. Krev. Gerard vyvalil hrůzou oči. Vzpomněl si na mladíky, na jejich slova. Shodil ze zad veškeré bágly a přiskočil k ležícímu. Shrnul z něj noviny a podíval se mu do tváře.
-----takhle jste zvolili! ------
Kdo je onen neznámý bezdomovec?
Náš milý Frankie (ale to gee ještě neví)

90 %
18 hlasy
Nějaký neznámý mladík

5 %
1 hlas
A nebo Mikey ?

5 %
1 hlas
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Matty Matty | 26. srpna 2007 v 10:57 | Reagovat

No jistě nebo moh třeba umřít a Frankie bejt jeho kluk jaqo že toho bezdomowce odwez do nemocnice přijel tam za nim Frank a a paq umřel a byli s Geem :D

2 XDXD XDXD | 20. prosince 2007 v 22:39 | Reagovat

Heheh, 18 hlasů pro Frankieho, bezďák s Mikeym museli utřít noc s jedním xD.. Ach bože, proč jsem tak škodolibá xD...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama